Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders

4 posters
YazarMesaj
Valeria Nerissa Hyxest
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Valeria Nerissa Hyxest

II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders Empty
MesajKonu: II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders   II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders EmptyPaz Mayıs 15, 2011 2:03 pm

Konu: Sıkıcı Düzeydeki Canavarlar - Görkpâre
Profesör: N. Valeria Wesley
Ders Zamanı/Hava Durumu: Çarşamba II. Ders / Hafif soğuk ve hissedenin biraz olsun üşümesine neden olacak rüzgar esmekte.
Dersin İşlendiği Yer: SYB Seraları

Öğrenciler yavaş yavaş sınıfa giriyorlar, ancak Profesör Wesley'i yerinde göremiyorlar. Her zaman yerinde oturur ve öğrencilerin derse gelişi izlerdi. Herkesin geldiğinden emin olduğunda derse başlardı. Derse gelenler aralarında konuşmaya başlamış ve sınıfa uğultunun hakim olmasına sebep olmuşlardı. Kısa bir süre devam eden bu konuşmalar Profesörün gelmesiyle son buluyor. Yüzüne oturttuğu gülümsemesiyle birlikte masasına geçiyor.

"Hoşgeldiniz arkadaşlar. Sizinle bugün itibariyle canavarlara geçiş yapacağız. Vereceğim bilgiler teoriden ibaret olsa da yarın bir gün karşınıza çıktıklarında öylece bakıp kalmanızı istemiyorum. Bu yüzden sizlere onlarla ilgili ne biliyorsam aktarmaya çalışacağım."

Duraksadı, bundan sonraki cümlelerini kısa bir süre içinde düşündü. Yutkundu ve öğrencilerine baktı. Önce ki sadece ezber yapmaları gereken ve can sıkıcı olan konuları bırakıp daha eğlenceli olacaklarını düşündükleri konulara geçileceğini duyunca hepsinin hoşnut olduğu yüzlerindeki gülümsemelerinden belli oluyordu. Sert olmayan ve içten bakışlarına son verdiğinde tekrar konuşmaya başladı.

"Önceki senelerden Sihir Bakanlığı sınıflandırmasını hatırlıyor olmalısınız. Canavarlar konusundaki ilk dersimize 'Zararsız ve Sıkıcı' olarak görülen canavarlar kategorisinde bulunan Görkpâre ile başlayacağız. Aslen İskandinavya'dan gelmekte olan bu canlılar Avrupa'nın kuzey kesiminde oldukça yaygındır. Onları ilk gördüğünüzde görünüşlerinden dolayı gülebilirsiniz. Seyrek ve siyah kılları vardır. Bu nedenle etli, pembemsi bir mantara benzerler. Muggle'lar tavşanların çok hızlı ürediklerini söylerler ancak bu Görkpâre ile tanışmamış olmalarından kaynaklanmaktadır. Çok kısa bir sürede ortalama büyüklükteki bir bahçeyi doldurabilirler. En sevdikleri yiyecek soluncanlardır. Bunun içine toprağın içine kuvvetli dokunaçlarını yayarlar."

Sınıfın üzerinde göz gezdirdi yeniden. Öğrencilerin kimisinin not aldıklarını gördü. Onlara bu konuda zorluk çıkarmamak için biraz bekledi. Bu Görkpâreler cidden çok sıkıcı yaratıklardı. Bu kategoriye alınmaları isabet olmuş. Ancak Valeria mesleğine ve yaratıklara duyduğu sevgiden dolayı bu konudan pek şikayetçi olmuyordu. Bu canavalar hakkında söyleyebileceği başka bir şey var mı diye düşündü. Atladığı önemli bir detay yoktu.

"Görkpârelerin bizim için pek bir faydası yok aslında. Yercüceler için lezzetli bir yemek olmak dışında pek bir işe yaramazlar. Bugünlük size aktarabileceklerim bu kadar. Ödeviniz Sihir Bakanlığının 'Sıkıcı' kategorisine aldığı diğer canavarları araştırın ve onlar hakkında dört, beş satırlık bilgi yazınız. Dersimiz bitmiştir."

Derse Girecek Olan Öğrenciler: Jacqualiné J. De'Lantaué, Miles Eages, Alex Selly Plarous, Isabella Andie, Akerya Hill, Thomas Zack Sprouse, Adorleé M. Blarynce, Gabriella Leah Allison, Aurea Josè Hyxest, Jessica Brooch, Bertilda Lawrence, Elena Pearl Tiffany Luna D'Amour, Penelope G. Berniss

*Derste ters giden bir şey olmamıştır.

En son N. Valeria Wesley tarafından Ptsi Mayıs 16, 2011 5:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Elena Pearl
Hufflepuff V.Sınıf
Hufflepuff V.Sınıf
Elena Pearl

MesajKonu: Geri: II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders   II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders EmptyPaz Mayıs 15, 2011 10:09 pm

Çarşamba gününün 2.saati için hazırdım.SYB kitabımı çantama koymadan önce bugün işleyeceğimiz derse şöyle bir göz gezdirdim.Yine sıkıcı geçecek bir derse benziyordu, kaldı ki bu adından da belliydi.Sihir Bakanlığı'nın bile Sıkıcı sınıfına ayırdığı bir konuydu.Gözlerimi devirip kitabımı kapatıp çantama koydum ve saçlarımı elimle düzeltip Ortak Salondan ayrıldım.Öğrenciler derslerine yetişebilmek için koridorlarda ve merdivenlerde koşturuyorlardı.Bense gayet rahattım.

Hogwarts binasından çıkıp ağaçlık yolda yürümeye başladım.İçeriden güzel gibi görünen hava dışarı çıkınca üşütüyordu.Titrediğimi hissetmiştim.Esen rüzgar gerçekten titrememe sebep olmuştu.
    SYB seralarına geldiğimde Prof.Wesley'in henüz gelmediğini fark ettim.Genellikle derse herkesten önce girer, masasında beklerdi.Etrafa şöyle bir göz gezdirdim fakat gerçekten henüz gelmemişti.Yerime geçip kitabımı çıkardım.Seraya gelen her öğrenci şaşkınlıkla Profesörün boş masasına bakıyor ve hepsi benim gibi profesörün neden geciktiğini merak ediyordu.Kendi aralarında konuşmaya başlamıştı bile çoğu öğrenci.Profesör nihayet seraya gelmişti ve onun gelişiyle fısıldaşmalar da son bulmuştu.Bense profesöre bakıyordum.Yüzünde her zaman ki sevimli gülümsemesi vardı.Masasına geçip gülümsemesini sürdürdü.

"Hoşgeldiniz arkadaşlar. Sizinle bugün itibariyle canavarlara geçiş yapacağız. Vereceğim bilgiler teoriden ibaret olsa da yarın bir gün karşınıza çıktıklarında öylece bakıp kalmanızı istemiyorum. Bu yüzden sizlere onlarla ilgili ne biliyorsam aktarmaya çalışacağım."

Başta söyledikleri eğlenceli gelmişti.Demek artık canavarlara geçiyorduk.Belki de bugün bir tanesini görebiliriz ümidiyle profesörün anlattıklarına dikkat kesildim.Verdiği bilgilerin önemli olabileceğini düşünerek anlattıklarından küçük notlar alıyordum.Prof Wesley not alan benim gibi öğrencileri fark etmiş olacaktı ki, anlatımını yavaşlattı.Tüy kalemle anlattıklarına yetişmek gerçekten zor oluyordu.Belki profesör bugün bizim için bir tane Görkpâre getirmiştir ümidiyle profesöre döndüm.Fakat o dersi anlatmayı bitirmiş, ödev kısmına geçmişti bile.Yüzümde hayal kırıklığı ve dersin sıkıcılığının yarattığı hüsranla ödevimizi de notlarımın altına yazdım ve eşyalarımı toplayıp diğer öğrencilerle birlikte serayı terk ettim.

|| 13 / Uygun ||
Gabriella Leah Allison
Şu anda Muggle'sınız. Lütfen rütbe başvurusunda bulununuz.
Gabriella Leah Allison

Lakap : Gaby

MesajKonu: Geri: II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders   II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders EmptyPtsi Mayıs 16, 2011 12:32 am

Sabahın ilk ışıklarıyla uyandığı söylenemezdi. Saat kulesinin çanını duymasıyla beynindeki düşünceler birbirine girmişti. Saate baktığında aklına yalnız iki kelime geldi. SYB dersi... Hızlı adımlarla eşyalarını toparlayıp koşarak ortak salondan ayrıldı.Hızla koridorda yürümeye başladığında eli ayağı birbirine dolanmıştı. Çarşamba gününün ikinci saatine geç kalmak istemiyordu. İlk derse girmemiş olmanın verdiği huzursuzlukla yüzünde hüzünlü bir ifade oluştu. Bu derse de girmezse sonunun ne olacağını düşünmek bile istemiyordu. Nihayet okulun dışına çıktığında adımlarını hızlandırdı ve koşar adımlarla seraya doğru yürümeye başladı. Havada Hafif bir serinlik vardı ve hissedenin biraz olsun üşümesine neden olacak rüzgâr esmekteydi. Neden bu kadar soğuk olduğunu o bile çözememişti. Oysa ki içeriden baktığında herşey yolunda gibiydi. Cübbesine sarılma ihtiyacı hissetmişti ama bu bile yeterli değildi.

İçeri girdiğinde ilk dikkatini çeken Profesör Weasley'in yerinde olmayışıydı. Genelde herkesten önce sınıfa gelir, masasında öğrencileri beklerdi ama bu sefer tam tersi olmuştu. Profesörün yokluğunu fırsat bilen bazı öğrenciler kendi aralarında konuşmaya başlamıştı. Kimisi yanındaki öğrenciyle konuşuyor, kimisi profesörün neden geç kaldığını merak ediyordu. Gabriella'nın bu dersi sevdiği söylenemezdi ama yine de gelmişti. Dersin konusuna gelmeden önce şöyle bir göz atmıştı. Sihir bakanlığının bile ''Sıkıcı'' kategorisine koyduğu canavarları neden işlediklerini merak ediyordu. Dersin nasıl gideceği hakkında en ufak bilgisi bile yoktu. Profesörün gelmesiyle sınıftaki konuşmalar sona ermişti.

"Hoş geldiniz arkadaşlar. Sizinle bugün itibariyle canavarlara geçiş yapacağız. Vereceğim bilgiler teoriden ibaret olsa da yarın bir gün karşınıza çıktıklarında öylece bakıp kalmanızı istemiyorum. Bu yüzden sizlere onlarla ilgili ne biliyorsam aktarmaya çalışacağım."

Profesörün anlatacaklarını büyük bir dikkatle dinlemesi gerekiyordu. Aksi halde bu dersten geçemeyecekti ki bunu o bile istemiyordu. Dersi başta sıkıcı bulsa da giderek eğlenceli hale geldiğini gördüğünde yüzünde gülümseme belirdi. Öğrencilerin not aldığını gören Profesör sözlerine kısa bir süre ara vermişti. Elindeki tüylü kaleme baktıktan sonra önündeki parşömene kısa kısa notlar almaya başlayan Gabriella derin bir nefes aldıktan sonra etrafına baktı. Dersin ne zaman biteceğini merak ediyordu. Düşüncelerinden sıyrılıp dikkatini tekrar derse verdi. Canı sıkılmasına rağmen yine de dersi dinliyordu. Öğrenciler not almalarını bitirdiklerinde Profesör Wesley tekrar bildiklerini anlatmaya başlamıştı.

"Görkpârelerin bizim için pek bir faydası yok aslında. Yercüceler için lezzetli bir yemek olmak dışında pek bir işe yaramazlar. Bugünlük size aktarabileceklerim bu kadar. Ödeviniz Sihir Bakanlığının 'Sıkıcı' kategorisine aldığı diğer canavarları araştırın ve onlar hakkında dört, beş satırlık bilgi yazınız. Dersimiz bitmiştir."

Görkpâre görmeyi umuyordu ama profesör çoktan dersi bitirmiş, ödev kısmına geçmişti. Derse girmiş olmanın verdiği huzurla eşyalarını toplamaya başladı. Daha önce hiç bir derse girmeyen cadı nasıl olduysa bu derse büyük bir istekle girmişti. Her şeyin tamam olduğundan emin olan cadı diğer öğrencilerle birlikte sera'yı terk etti.

|| 16 / Uygun ||
Alexandra D'Amore
Ravenclaw III.Sınıf
Ravenclaw III.Sınıf

Lakap : Alex.

MesajKonu: Geri: II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders   II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders EmptyPerş. Tem. 14, 2011 1:08 pm

Güneş ışıkları, Tiffany'nin yattığı yerde dans ediyordu adeta. Gözüne gelen ışık hüzmesiyle birlikte uyandı. Gözlerini açar açmaz, gözündeki küçük çapaktan dolayı rahatsızlık duydu. Karyolasının dört bir yanını sarmış olan lacivertimsi perdeleri araladı ve kadife terliklerini ayağına geçirdi. Tiffany haricinde yatakhane bomboştu. Daha fazla beklemeden, yatakhanesinin hemen yanında bulunan banyoya gitti. Kapıyı sessizce açtı ve elini yıkamak için musluğa yöneldi.

Tiffany, birinci derse girmemişti. Çünkü, geçen gün çok hastaydı ve Hastahane Kanadı'nda ki Baş Şifacı ona bir rapor vermişti. Yüzünü soğuk suyla birkaç kez yıkadı ve musluğun kenarındaki beyaz havluyla kurulandı. Sihirli Yaratıkların Bakımı dersine geç kalmak istemiyordu. Zaten birinci derse girmemişti ve bu ona büyük bir tatsızlık veriyordu. Tiffany derslerine önem veren, çalışkan bir kızdı. Ne zaman bir derse girmese, arkadaşlarından o ders hakkında bilgiler alıp, aldığı bilgileri yıpranmış parşömenlere geçiriyordu. Tiffany vakit kaybetmeden yatakhanesine geri döndü ve pijamalarını değiştirmeye koyuldu. Değiştirir değiştirmez, eline kravatını geçirdi ve onu da bağladıktan sonra yatakhanenin kapılarından kendini dışarı attı. Ortak Salon'u da geçtikten sonra kendini mermer merdivenlerde buldu.

Tiffany hala hastaydı ama sabretmeliydi. Babasıda, ona bunu öğretmişti zten. Hafifçe öksürdükten sonra ayaklarını kıpırdattı ve birkaç adım daha atıktan sonra ıssız bir koridora girdi. Olabildiğince hızlı olmaya çalışıyordu. Henüz erkendi ama Tiffany derse geç kalıp hem rezil olmak, hemde azar işitmek istemiyordu. Bulunduğu ıssız koridorda ilerlerken üşüdüğünü hissediyordu. Menteşeleri kırık olan pencerelerden içeri, hafif bir rüzgar süzülüyordu ve bu insanın içini ürpertmeye yeterdi. Koridor ıssızdı çünkü her öğrenci ders arasının keyfini çıkarıyordu ya da dersteydiler. Tiffany zırhlı şovalyeleri birbir geçerken, üşüdüğünden cüppesine sarılıyordu. Birkaç mermer basamaktan indikten sonra okulun büyük kapısına gelmişti.

Kapı çok ağırdı ve Tiffany hasta olduğundan, kapıyı ittirecek kadar gücü yoktu. Birkaç kez denedi ama başarısız oldu. Birinin gelip, ona yardım etmesini umarken, gölgelerin arasından biri belirdi. Bu Justin'di. Şu, Gryffindorlu, küçük çapkındı. Sanırım derse girmemişti ve okulda ki kızlara çapkınlık yapıyordu diye düşündü Tiffany. Sahiden de Justin derse girmemişti ve Ortak Salon'da kimse olmadığından, gizlice kızlar yatakhanesine süzüp, kızların parfümlerini kaçırmıştı. Tiffany, tek kaşını kaldırarak çocuğa fısıldadı ''Senin burada ne işin var?'' Tiffany saçma bir soru sormuş olduğunun farkındaydı, çünkü kendisininde bu saatte burada olmaması gerekirdi. Dersler başlamıştı fakat Tiffany'nin dersi geç başlıyordu. En azından yetişmek için birkaç dakikası vardı, öyle değil mi? Justin, Tiffany'e şaşkın şaşkın bakarken, Tiffany ondan kapıyı açması için yardım istedi. Beraber kapıyı açtılar ve vedalaşıp kendi yollarına devam ettiler. Justin okulda sadece Tiffany'e asılmıyordu. Bu da Tiffany için bir artıydı. Erkeklerin çoğundan nefret ederdi. Alex hariç. Ah... Onu ne kadar da çok seviyordu. Keşke yanımda olsada gözlerine dalabilsem diye iç geçiriyordu Tiffany. Ama aklını derslere vermeliydi. Alex onu bu okul denen çukurdan kurtaramazdı. Tiffany aklını toplayıp Sihirli Yaratıkların Bakımı Dersi'ne doğru yol aldı.

Rüzgar hala hafif hafif esiyordu ve nazikçe Tiffany'nin yüzüne çarpıyordu. Bundan rahatsızlık duymuyordu. Aksine soğuk havalar onun hoşuna giderdi. Tiffany, nemli çimlerin üzerinde yürümeye devam ederken, dersliğe varmış olduğunu farketti. Çok şükür ki ders daha başlamamıştı. Kafasını biraz daha yana çevirdiğinde, içeri giren öğrencileri gördü. Seralara adım attığında, içinin ısındığını hissetti. Bazı iskemleler çoktan dolmuştu ve öğrenciler kendi aralarında fısıldaşıyordu. Sınıfta büyük bir uğultu vardı. Tiffany, birkaç arkadaşına selam verdikten sonra arkalardan bir sırayı gözüne kestirdi. Başka birinin kapmaması için hızlı davrandı ve iskemlesine oturdu. Eşyalarını hazırladıktan sonra bir kutu mürekkep ve bir tüy kalem çıkarttı. Profesörün masasına baktığında, Bayan Wesley'nin orada olmadığını gördü. Şaşırmıştı çünkü Bayan Wesley her derste, öğrenciler gelmeden önce masasına oturup, öğrenciler geldiğinde gülümseyerek sınıfı gözetlerdi. Sınıftaki saçma uğultununda sebebi belli olmuştu şimdi. Sınıftaki uğultu çoğalırken, profesörün kapıdan içeri girmesiyle son buldu. Her zaman ki gibi gülümseyerek iskemlesine oturdu ve sınıfı süzdü. Fazla geçmeden söze başladı.

Tiffany heyecanlanmıştı. Demek tehlikeli yaratıkların her özelliğini kelime kelime öğreneceklerdi! Profesör duraksamıştı. Tiffany onun durmasını değil devam etmesini istiyordu. Tiffany, sessiz bir kişiliğe sahip olsada aslında çok meraklı bir cadıdır. Profesör, yüzündeki gülümsemesini bozmadan cümlelerine devam etti.

"Önceki senelerden Sihir Bakanlığı sınıflandırmasını hatırlıyor olmalısınız. Canavarlar konusundaki ilk dersimize 'Zararsız ve Sıkıcı' olarak görülen canavarlar kategorisinde bulunan Görkpâre ile başlayacağız.

Tiffany inanamıyordu. Sıkıcı yaratıklar mı? Ah, bu tam bir hayal kırıklığıydı. Tiffany'nin yüzündeki meraklı gülümsemenin yerini somurtkan bir ifade almıştı. Ama profesöre ve derslere olan saygısından, onu dinlemeye devam etti.

''Aslen İskandinavya'dan gelmekte olan bu canlılar Avrupa'nın kuzey kesiminde oldukça yaygındır. Onları ilk gördüğünüzde görünüşlerinden dolayı gülebilirsiniz. Seyrek ve siyah kılları vardır. Bu nedenle etli, pembemsi bir mantara benzerler. Muggle'lar tavşanların çok hızlı ürediklerini söylerler ancak bu Görkpâre ile tanışmamış olmalarından kaynaklanmaktadır. Çok kısa bir sürede ortalama büyüklükteki bir bahçeyi doldurabilirler. En sevdikleri yiyecek soluncanlardır. Bunun içine toprağın içine kuvvetli dokunaçlarını yayarlar."

Tiffany, profesörün söylediklerini birbir not ederken midesinin bulandığını hissetti. Midesi çok hassastı ve zaten hastaydı. İşte bu yüzden İksir dersinde hiç başarılı değildi. Her derste midesi bulanıyordu ve profesörden izin alıp dışarı çıkmak zorunda kalıyordu. İksirden yana hiç şansı yoktu. İksir dersini, Bitkibilim'den aldığı iyi notlarla kurtarmaya çalışıyordu. Tiffany, SYB'nin de İksir dersi gibi olamayacağını düşünmüştü. Ama gerçekten bu derstede rahatsızlık duymuştu. Hele hele son satırlar, neredeyse Tiffany'nin kusmasına neden olacaktı. Ama iğrenen tek öğrenci Tiffany değildi. Birkaç kızda kötü görünüyordu. Tiffany bir yandan midesini tutarken, bir yandan da söylenen her sözcüğü parşömenine not ediyordu. Öğrenciler not alırken, profesör hiç istifini bozmadan devam etti.

Tiffany profesörün söylediği son sözden sonra ''Bu kadarcık mı?'' demek istemişti ama diyememişti. Aslında ders, Tiffany'nin beklediğinden de uzun geçmişti. Ama derste eğlendiği için, profesörün devam etmeini istiyordu. Profesörün de dediğine bakılırsa, Görkpâreler sadece anlattıklarından ibaretti. Tiffany, her öğrenci gibi malzemelerini toplayıp, ödevi not aldıktan sonra dersin işlendiği seradan çıktı.

Tiffany, seradan çıkar çıkmaz derin bir nefes aldı ve aldığı dersi düşündü. Gerçekten de doğru bir seçim yapmıştı. Hem derste eğlenmişti, hem de dersi anlamıştı. Bu ikili Tiffany için yeterdi bile. Adımlarını hızlandırdı ve şatoya geri döndü. Bir sonraki ders için hazırlanmalıydı.

|| 19 / Beklenenin Üzerinde ||

II. ve III. Sınıflar Ortak II. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» V. VI. VII. Sınıflar Ortak I. Ders
» I. ve II.Sınıflar # I. Ortak Ders
» IV - V. - VI. Sınıflar | I. Ortak Ders
» V. & VI. Sınıflar | II. Ortak Ders
» II. III. ve IV. Sınıflar (II. Ortak Ders)