Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

I. Sınıf / I. Ders

3 posters
YazarMesaj
Matthew Wood
KSKS Profesörü & Slytherin Bina Sorumlusu & ZAY Lideri
KSKS Profesörü & Slytherin Bina Sorumlusu & ZAY Lideri
Matthew Wood

I. Sınıf / I. Ders Empty
MesajKonu: I. Sınıf / I. Ders   I. Sınıf / I. Ders EmptyPtsi Ağus. 16, 2010 7:39 pm

Zaman
-----------
Okulun ilk haftası, salı, son ders

Hava
-----------
Güneşli, ılık.

Mekan
-----------
Sınıfın
girişindeki ahşap kapı aşıldığında ortaya çıkan aydınlığın kaynağı profesör masasının arkasındaki devasa pencere. Odada herhangi bir tablo yok, öğrencilerin oturacağı tek kişilik sıralar arka arkaya dizilmiş durumda. Masaların üzerinde hiçbir şey yok. Profesör masası ise yüksek bir platformun üzerinde.

Ders
-----------

Birinci sınıflar odaya adım attıklarında tertemiz havayla ve açık pencereden gelen rüzgarla karşılaşıyorlar. Profesör Wood masasında, önündeki çeşitli kağıtlarla uğraşıyor. Sınıftakilerin tamamı yerlerine oturduğunda kapı kendiliğinden kapanıyor ve Wood ayağa kalkıyor. Masasını geçip platformun sonuna kadar ilerliyor. Bakışları sabit, yüzünde herhangi bir ifade yok.

"Hogwarts'a hoşgeldiniz. Ben Karanlık Sanatlara Karşı Savunma profesörünüz Matthew Dean Wood. Burada öğreneceğiniz büyüler, dersin isminden de anlayacağınız gibi savunmayla alakalı. Yani kendinizi savunmanız gerekecek, tehlikeli insanlarla karşılaşacaksınız, yaralanacaksınız. Belki de ölümüne düelloya girip kaybedeceksiniz. Buna hazırlıklı olmak istiyorsanız yedi yıl boyunca, ağzımdan çıkan her kelimeyi dikkatle dinleyeceksiniz."

Wood sözlerini bitirdikten sonra üzerinde bulunduığu platforma paralel olarak yürümeye başlıyor. Öğrencilerin henüz ilk derste gerildiğinin farkında. Tekrar konuşmaya başladığında adımları duraksamıyor, bakışları öğrencilere dönük. Öğrencilerin hafiften hareketlendiğini fark ediyor, asalar ortaya çıkmış durumda. Ruhu içtenlikle gülümsese de bedeninde herhangi bir değişiklik yok.

"Asalarınızı çıkardığınızı görüyorum, akıllıca. Fakat şu an, burada kendinizi savunmaya ihtiyacınız yok. Tedirgin olmanıza gerek yok. Size neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bizzat öğreteceğim. Derslerimden geçip dış dünyaya açıldığınızda attığınız her adımın doğru olduğunu hissedeceksiniz...

Şimdi, bu derste size karanlıktan söz edeceğim. Karanlık diye bir şey yoktur. Karanlık, ışığın, aydınlığın yokluğu anlamına gelir. Işık, nesnelerin üstüne gelip geri yansıyarak onların tam olarak ne şekilde olduğunu, ne renkte olduğunu ve bunun gibi birçok bilgiyi açığa çıkarır. Yani, ışığın olmadığı yerde karanlık vardır.

Peki ya iç dünyanız? İç dünyanızı aydınlatacak herhangi bir ışık olmazsa yaşayabilir misiniz? Hayır, yapamazsınız. Kötülükle atılan her adım kötülük getirir. Bizim amacımız karanlıkla savaşmak değil, karanlığı ışığa boğmak. Her taraf aydınlık olursa karanlık da olmaz.

Karanlık sanatlar geniştir, bir çok alanda bir çok eser vermiştir bu güne kadar. Bu eserlerin tamamı pislikle alakalıdır, çoğu aldatıcıdır, hiçbiri dürüst değildir. Bu yüzden aydınlık taraftakiler karanlık sanatların her bir büyüsüne karşı büyü getirmişlerdir. Peki aydınlık insanlarının ürettiği büyülerin hepsi savunma büyüsü müdür? Hayır, kesinlikle değildir. Şu sözü hiç unutmayın, en iyi savunma
saldırıdır."

Sözlerinin yarattığı etkiyi hoşnutlukla karşılıyor Wood, saatine bakıyor ve dersin bitmek üzere olduğunu görüyor. Son sözcüklerini söylüyor ve sınıfın kapısı zil çaldığı anda kendiliğinden açılıyor.

"Birinci yılınız boyunca bu derste asa kullanmayacaksınız. Öğrenmeniz gereken tüm kavramları öğrenip, neyin ne olduğunun farkına varacaksınız. Kolay da olmayacak, bu güne kadar tatil yapmış beyninizi çalışmaya zorlayıp düşüneceksiniz. Ne yapacağınıza karar verip yolunuzu seçtiğiniz zaman, büyüleri kullanmaya başlayacağız. Ödeviniz yok. Ders bitmiştir, hepinize iyi günler."
Alex Selly Plarous
Gryffindor III.Sınıf
Gryffindor III.Sınıf
Alex Selly Plarous

Lakap : Alex işte.

I. Sınıf / I. Ders Empty
MesajKonu: Geri: I. Sınıf / I. Ders   I. Sınıf / I. Ders EmptyCuma Eyl. 10, 2010 9:59 pm

Hogwartsın nemli koridorlarında yavaş yavaş ilerledim.Şimdiki dersimi öğrenmek için kitabımın arasındaki ders programıma baktım.
Salı,Son ders.
Önüme bakmadan yürümek konusunda pekte becerikli olduğum söylenemezdi.4.sınıflardan birine çarpmış olmalıydım.Kaya gibi sert bir vücuttu bu.

Önümden çekil ufaklık!

Cümlenin ortasında beni kenara itip yoluna devam etti.Hiç arkadaşım da yoktu.Bu okulu sevmek zorunda olmasam süpürgeme atladığım gibi bu okuldan kaçardım.Ama ben cesur bir insandım.Her zorluğu bu güne kadar yenmiştim.Buda sonsuza dek sürmeyecekti.Yere düşen kitaplarımı almak için uzandım.Temkinli bir şekilde ayağa kalktım.

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma.

Son ders buydu demekki.Başımı kaldırdığımda tamda sınıfın önünde olduğumu fark ettim.İçeride birkaç kişi vardı.Ahşap kapıdan içeri adımımı attım ve gözlerim fal taşı gibi açıldı.Ne kadar büyük bir pencereydi bu.Sıralar etrafında ilerledim.Herkes dik dik bakmakta ısrarcıydı.Dersin verimli geçmesi için en ön sıralardan birine oturdum.Profesör gayet net bir şekilde görülüyordu.Ders başlamak üzereydi.Saatime baktım.Başlamış olmalıydı.Dakikliğimden ödün vermemiştim burdada.Dalgalı saçlarımı iki yandan bağlamıştım.Birkaç düzeltmeden sonra saçlarım eski halini aldı.Profesör konuşmaya başladı.

Bu Profesör Wood idi.Gryffindor bina sorumlumuz.Gayet nazik bir adama benziyordu.Dersleride eylenceli işleyecek gibiydi.Hoş bir karşılama sonunda dersten konuşmaya başladı.Savunmak.Hayatım boyunca mücadele etmiştim.Zeki olmak için..Kendimi belli etmek için..Kişiliğimin oturması için. Savunmada mücadelenin başında geliyordu sonuçta.Dik durdum ve başımı kaldırdım.Pür dikkat Profesörü dinliyordum. Asamı elime aldım.Savunmaydı konu. Asasız nasıl savunabilirdim kendimi?

Profesör asaya gerek olmadığını söylüyordu.Biraz dinledikten sonra Profesöre hak verdim.Zaten oldum olası doğrucuyumdur.Temkinli cesurlardanım ben. Konu karanlıktan açıldığında içimde bir ürperti oluştu. Karanlık! Karanlık bir gecede ölmüştü büyük babam.Karanlık bir geçitte gördüm Ruh Emiciler. KAranlık bana bir şeylerin yolunda olmayacağını anımsatıyordu. Profesör her kelimesinde haklıydı.

"Karanlık diye bir şey yoktur. Karanlık, ışığın, aydınlığın yokluğu anlamına gelir. Işık, nesnelerin üstüne gelip geri yansıyarak onların tam olarak ne şekilde olduğunu, ne renkte olduğunu ve bunun gibi birçok bilgiyi açığa çıkarır. Yani, ışığın olmadığı yerde karanlık vardır."

Karanlık ışığın yoksunluğuydu gerçektende.Profesör Wood ile harika bir yıl geçireceğimden emindim.Gerçekler di bu derste söz konusu olan.Profesör konuşmaya devam ediyor bense her kelimesinde heyecanlanıyordum.Artık farklı olacaktı tüm hayatım.

Profesör Wood'un saatine baktığını gördüm ve bende saatime baktım.Zaman su gibi akıp gitmiş son dersimizin son saniyelerini işliyorduk.Çok geçmeden zil çaldı.Profesör son sözlerini söyledi ve toparlanıp kapıdan çıktım.Profesör Wood'u sevmiştim.

Uygun // 14
E. Isabella Hyxest
Gryffindor III.Sınıf
Gryffindor III.Sınıf
E. Isabella Hyxest

Lakap : Bella, Bells, Liz, Liza, Beth.

I. Sınıf / I. Ders Empty
MesajKonu: Geri: I. Sınıf / I. Ders   I. Sınıf / I. Ders EmptyC.tesi Eyl. 25, 2010 12:31 pm

Koşarak Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersliğine girdim.Henüz profesör gelmemişti.Sınıfta kendime bir yer buldum ve oturdum.Bir kaç dakika sonra Profesör Matthew Dean Wood içeri girdi ve ders başladı.Profesör aynı zamanda Gryffindor Bina Sorumlusu idi.

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma bu konu gerçekten ilgimi çekiyordu.Kişi kendini savunabilmeliydi sonuçta ama akıllıca savunmalıydı.Sonra asamı çıkardım ve benimle birlikte herkes asasını eline almıştı ama profesör;

"Asalarınızı çıkardığınızı görüyorum, akıllıca. Fakat şu an, burada kendinizi savunmaya ihtiyacınız yok. Tedirgin olmanıza gerek yok. Size neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bizzat öğreteceğim. Derslerimden geçip dış dünyaya açıldığınızda attığınız her adımın doğru olduğunu hissedeceksiniz..."dedi ve bende asamı yerine koydum.

Profesörü dikkatlice dinliyordum ve bu derste başarılı olmam gerektiğini düşünüyordum.Çünkü profesör bina sorumlumuzdu ayrıca Karanlık Sanatlara Karşı Savunma önemli bir konuydu.

"Şimdi, bu derste size karanlıktan söz edeceğim. Karanlık diye bir şey yoktur. Karanlık, ışığın, aydınlığın yokluğu anlamına gelir. Işık, nesnelerin üstüne gelip geri yansıyarak onların tam olarak ne şekilde olduğunu, ne renkte olduğunu ve bunun gibi birçok bilgiyi açığa çıkarır. Yani, ışığın olmadığı yerde karanlık vardır.

Peki ya iç dünyanız? İç dünyanızı aydınlatacak herhangi bir ışık olmazsa yaşayabilir misiniz? Hayır, yapamazsınız. Kötülükle atılan her adım kötülük getirir. Bizim amacımız karanlıkla savaşmak değil, karanlığı ışığa boğmak. Her taraf aydınlık olursa karanlık da olmaz.

Karanlık sanatlar geniştir, bir çok alanda bir çok eser vermiştir bu güne kadar. Bu eserlerin tamamı pislikle alakalıdır, çoğu aldatıcıdır, hiçbiri dürüst değildir. Bu yüzden aydınlık taraftakiler karanlık sanatların her bir büyüsüne karşı büyü getirmişlerdir. Peki aydınlık insanlarının ürettiği büyülerin hepsi savunma büyüsü müdür? Hayır, kesinlikle değildir. Şu sözü hiç unutmayın, en iyi savunma
saldırıdır."
Profesör sözlerini sürdürüyordu ve sözleri ilgimi çekiyordu.Bu ders gerçekten güzel geçecekti buna emindim.Sonra profesörün söylediklerini düşündüm ve bence son derece haklıydı.Karanlık diye bir şey yoktu.

"Birinci yılınız boyunca bu derste asa kullanmayacaksınız. Öğrenmeniz gereken tüm kavramları öğrenip, neyin ne olduğunun farkına varacaksınız. Kolay da olmayacak, bu güne kadar tatil yapmış beyninizi çalışmaya zorlayıp düşüneceksiniz. Ne yapacağınıza karar verip yolunuzu seçtiğiniz zaman, büyüleri kullanmaya başlayacağız. Ödeviniz yok. Ders bitmiştir, hepinize iyi günler."

Profesör dersin bittiğini söyledi bende dışarı çıktım.Profesör Wood'u geçekten çok sevmiştim.

Zayıf // 6

I. Sınıf / I. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IV. Sınıf II. Ders
» IV. Sınıf II. Ders
» VI. Sınıf / I. Ders
» III. Sınıf / I. Ders
» III. Sınıf # I. Ders