Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II.Bölme

3 posters
YazarMesaj
Aline Matilde Jensen
Kaçak
Kaçak
Aline Matilde Jensen

Lakap : Maty

II.Bölme Empty
MesajKonu: II.Bölme   II.Bölme EmptyC.tesi Tem. 03, 2010 10:19 pm

II.Bölme A9mio
Orta genişlikte bir seradır. Sarmaşıklarla süslenmiş sınıfta beş sağda beş solda toplam 10 tane masa ve sıra bulunur. Birbirine rakip binalar genelde karşı karşıya oturmaktadır ve her masa özel bir bitki adıyla anılır. Bayan Jensen okula alıştıklarını düşündüğü için II. Sınıflara bu bölmede ders verir.
Aline Matilde Jensen
Kaçak
Kaçak
Aline Matilde Jensen

Lakap : Maty

II.Bölme Empty
MesajKonu: Geri: II.Bölme   II.Bölme EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 8:49 pm

Dersin Konusu: Galsamotu
    Dersin Profesörü: Aline Matilde Jensen
    Ders Zamanı/Hava Durumu: Günün ilk dersi/ Yağmurlu
    Dersin İşlendiği Yer: II. Bölmedeki sera
    Dersin İşlenişi:
    Profesör derse biraz gecikmektedir ve bunu fırsat bilen öğrenciler birbirleriyle dalaşmaya, atışmaya başlamıştır ve derslikte gürültüler, kahkahalar, çığlıklar mevcuttur. Dersliğe geldiğinde bu durumu gören profesör epey sinirlenir. " Hey, burada neler oluyor böyle?" diyerek tüm öğrencilerin yerine geçmesini ve ortamın sessizleşmesini bekler. Herkes normal düzenine geçtikten sonra kürsüsüne doğru ilerleyerek; " Sizinle ilk defa tanışıyoruz fakat gördüğüm kadarıyla bir üst sınıfa geçmiş olmanız, sizi biraz fazla şımartmış. Eğer bir kez daha bu durumla karşılaşırsam akıl almaz cezalarla karşılaşırsınız ona göre." diye uyarır. Yaklaşık beş on dakika sonra ses tonu daha yumşamıştır. Ve; " Bu arada adım Aline Matilde Jensen, sizinle tek tek tanışmayacağım. Derse katılımınız ve de ödevlerinizdeki tutumunuz sizi tanımama ve kanaat notunu etkilemeye yetecektir." diyerek kendini tanıtır. Sonrasında asasıyla tahtaya 'Galsamotu' yazar ve bilgilerini vermeye başlar.
    Galsamotu hakkında verilen bilgi:

Yapışkan, grimsi yeşil sıçan kuyruklarına benzeyen, pis bir kayganlığı olan lastik gibi bir bitkidir. Galsamotu çiğnenip yutulduğu zaman su altında nefes alabilirsiniz. Yüzgeçleriniz, solungaçlarınız, perdeli elleriniz ve ayaklarınız oluşur. Geçici süre için olan bu değişikliğin süresini ayarlayamazsanız suyun altında boğulabilirsiniz.
    Aline seriye bağlamışcasına bu bilgiyi vermesinin ardından öğrencilerini süzmeye başlar. Profesörün sert tavrından sonra tüm öğrenciler ders boyunca sükûneti sağlamıştır. Bu durum karşısında biraz yumuşayan profesör ilk dersi erken bitireceğini söyledikten hemen sonra ödevi verip öğrencileri serbest bırakır. 'Gong' sesinden sonra herkes teker teker sınıfı terketmiştir.
    Verilen Ödev: Tarite Galsamotunun kullanıldığı bir örnek.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0>

<TR>
    <td>
    </TD></TR></TABLE>
Savannah Bree Brown
Gryffindor III.Sınıf
Gryffindor III.Sınıf
Savannah Bree Brown

Lakap : Vannah ~

II.Bölme Empty
MesajKonu: Geri: II.Bölme   II.Bölme EmptyCuma Eyl. 24, 2010 6:37 am

İlk haftanın son dersine girecektim . Buraya geldiğimden beri eski düzenimi unutmaya başlamıştım . Kuzenim ve onun arkadaşlarıyla geçirmeye çalıştığım ilk günlerden sonra artık kendi arkadaşlarımı da edinmem gerekiyordu . Yağmurun hırçınca yağmasına aldırmadan seraya doğru yürüyordum . Öğrenciler koşuşturuyor sığınacak bir ağaç altı arıyordu . Seraya yakın ağacın altında Alessia ve arkadaşı oturuyordu . Alessia beni gördüğünde ifadesiz bir biçimde yüzüme bakıyordu . Bende “ne oldu” anlamında başımı salladım . Arkadaşından destek alarak ayağa kalktı . Onun yanına doğru ilerledim . Sırılsıklam olmuştum şimdiden .“Sıkıcı bir hafta değil mi? “ dedi . Aslında doğru , sıkıcı ve bir o kadarda geçmeyen bir hafta olmuştu ama bir büyücü olduğumu düşününce –yada adayı mı demeliyim- gerçekten sıkıcı dediğim şeylerin eğlenceli olması gerektiğini düşünüyordum . “Eğlenceli , sadece biraz yorucu” diye yalan söyledim . Yalanları anlama gibi bir özel yeteneği yoktu bu yüzden yüzümünde kızarmadığını varsayarak inandığını düşündüm . Biraz sessizlikten sonra hareketlenmiştim “ Seraya mı gidiyorsun” dedi . “Bununla da ilgili bir sorun mu var Ida ? “ dedim tekrar ona dönerek arkadaşıyla birlikte gülmeye başlamıştı . Eminim o sırılsıklam olmuş cübbem ve yapışmış saçlarımdan dolayı bana gülüyorlardı .Onlara “ ne” diye haykırın bir ifadeyle baktım . “Profesör Jense’e dikkat et !” dedi.Yüzünde alaycı bir ifade vardı . “Profesör Jensen insan mı yiyor” dedim tekrardan . Bana mavi gözlerini kocaman açarak baktı . “Göreceksin” dedi ve yağmurun altına koşarak binaya girmeye çalıştı. Seraya doğru hızlı adımlarla ilerliyordum .Bitkilerden pek haz etmezdim yani ilgimi hiç çekmezdi . Seraya girdiğimde herkes birbiriyle atışıyordu . Bitkilere dokunulması elbette ki yasaktı ve eminim ki tüm bitkiler büyülenmişti . ama yeni yetme II. Sınıf olarak asa kullanmak bizim için büyük bir hazdı . Brooke yanıma gelerek “Saçların hiçte fena görünmüyor “ dedi .alay ettiğini anlamıştım . Umursamaz bir tavırla kendime yer edinmeye çalıştım . Önümde duran bitkiler çok pis kokuyor ve iğrenç görüşüyorlardı . Ted’in asasıyla yakaladığı bitkiyi görünce hepimiz çığlıklar atıyor ve gülüşüyorduk . Bütün bitkilerle oynamanın verdiği hazzı aldığımızda bundan vazgeçemedik hepimiz asalarımızı alarak bir şeyleri havada süzüyor ve Bayan Jensen’in geç kalmasını umuyorduk . Sesler eminim Hogwarts’ın giriş kapısından bile duyuluyordu. Çünkü artık bu seslerden dolayı başım ağrımıştı . Bayan Jensen bir hışımla içeri girdi ve hepimiz asalarımızı indirdik havada olan saksıların hepsi düşerek büyük bir gürültü yaratmıştı .Elimiz yüzümüz toprak içerisindeydi . Bayan Jensen hiddetle “ Hey, burada neler oluyor böyle” dedi . Hepimiz korkuyla irkilmiştik . Bayan Jensen açıklama beklemiyordu . Ama gözleriyle hepimizi uyarmıştı . Alessia haklıydı , çok sinirli birisiydi .Üzerimizi temizledikten sonra yerleremizi aldık . Bayan Jensen’de kürsüsüne geçerek hala kızgın olduğunu ifade etmek için kısa bir konuşma yaptı .
" Sizinle ilk defa tanışıyoruz fakat gördüğüm kadarıyla bir üst sınıfa geçmiş olmanız, sizi biraz fazla şımartmış. Eğer bir kez daha bu durumla karşılaşırsam akıl almaz cezalarla karşılaşırsınız ona göre. “ dedi . Herkes vızıldaşmaya başladığında Profesör Jensen biraz yumuşamıştı . Öğrencilerin disipline cevap vermesi hoşuna gitmişti .Tahtaya doğru ilerleyip asasıyla “Galsamotu” yazmıştı . Önümüzde galsamotundan birer örnek bulunuyordu . “Zamanı ayarlamalısınız , boğulabilirsiniz ! “ dediği anda sınıf irkilmişti . “Galsamotu suyun altında araştırma yapacak Profesörler yada bilimum araştırmayla ilgili kullanılır , anlayacağınız oyuncak bir bitki değildir . zarar verir ! “ Profesör Jensen dersi anlatırken sınıftan çıt çıkmıyordu. “Tamam , ders bitti” Bayan Jensen dersi erken bitirmişti . Herkes bir andan “heey” diyecekken vazgeçmiş görünüyorlardı .Bu Bayan Jensen’i biraz gülümsetmişti . Gong sesiyle seradan ayrıldık .

Rp Notu: 22
Ödev Notu: 20
Açıklama:
Bayan Jensen kesinlikle insan yemiyor! Kendinizi biraz daha geliştirdiğiniz takdirde sorun kalmayacak Bayan Brown, bitkileri sevmeye bakın.
Like a Star @ heaven Puanınız eklendi.
Stepan E. Quin
Seherbaz
Seherbaz

II.Bölme Empty
MesajKonu: Geri: II.Bölme   II.Bölme EmptyC.tesi Eyl. 25, 2010 3:20 pm

Ravenclaw masası bugün şen şakraktı. Anlaşılan herkes doğru tarafından kalkmış bugün. Sadece 1. sınıflar pek sessizdiler onlarda okula adapte olmaya çalışıyorlardı. Bu son iki hafta onlar için çok zorlu geçmiş olmalı. Bir de ben gibi cinsler vardı o ayrı konu tabii. Hızla kahvaltımı ederken bir yandan da kafamda her şeyin tam olduğunu kontrol ediyordum. İlk derse eksik gitmek istemezdim. Dördüncü kerede tamam olduğuma ikna olduktan sonra yavaştan kalktım masadan ve ağır adımlarla dışarı çıkmaya koyuldum. Dışarıda yağmur kovadan boşalırcasına yağıyordu ama doğrusu pek aldırış etmiyordum. Yağmurda yürümek gibisi var mı? Seralara doğru ilerlerken bahçede birkaç kız klasik kız kavgası sergiliyordu. Durup seyretsem mi diye düşündüm. Hey kendine gel, ne seyretmesi? Fakat sanki kızlardan birini tanıyor gibiydim. Daha önceki derslerde bir göz alışkanlığı vardı, aman banane? Öğrencilerin çoğu seralarda toplanmaya başlamıştı bile. Seranın kapısını açtım ve usulca boş bir tabureye oturdum ve profesörü beklemeye koyuldum. O sırada kafama gelen bir kâğıttan topla irkildim. Biraz ileride gözü dönmüş bir yılan önüne gelene bunlardan atıyordu. Ona baktığımı anlayınca ‘’Özür dilerim’’ dercesine boynunu eydi ve işine koyuldu. Kızlar grup grup toplanmış 4. sınıftaki erkeklerin dedikodusunu yapıyordu. Masaların arasında koşan, üstlerinden uçan desen ayrı bir topluluk zaten. Bazıları da yeni öğrendikleri büyüleri gösteriyorlardı birbirlerine. Şimdilik en ilgi çekeni buydu. Yerimden kalktım ve yanlarına gittim, ‘’Selam’’ dedim. Hepsi teker teker beni selamladıktan sonra işlerine döndü. Hepsini büyük bir hayranlık ve merakla izliyordum. Gryffindor cüppesi giyen bana dönüp senin ne numaraların var dediğinde biraz afallasam da aklıma en iyi numaram geldi. ‘’Şu saksının dibine dökülen toprağı görüyor musunuz? ‘’ dediğimde yanımdan birisi ‘’Aklapakla’’ diye fısıldadı. ‘’Yanlış’’ dedim ve asamı toprağa doğru doğrulttuktan sonra ‘’Evanesco’’ büyüsünü yaptım. Toprak hafif bir titreştikten sonra buharlaştı ve yok oldu. Bazıları bunu basit bulurken bazıları ise gerçekten iyi bir numara olduğunu söyledi. Herkes yine bir numarasını göstermeye devam etti, ta ki kapıdan ‘’Hey, burada neler oluyor böyle?‘’ diye bir haykırış gelene kadar. O sırada birisine bacak kitleme laneti yapmış olacaklar ki çocuk en yakın tabureye çöktü. Gruptakilerin yüzünde hafif bir gülümseme yayılsa da kendilerini sıkıyorlardı. Profesör oldukça sinirlenmişti bu saygısızlığa, bunu hızlı adımlarla kürsünse ilerlerken oldukça belli ediyordu. Profesör kürsüsüne geçtikten sonra bu hareketini küçük bir nutuk tamamladı. Ama haklıydı, ilk dersten bu saygısızlığı hak etmemişti. O sırada biraz yavaşladıktan sonra sıra kendini tanıtmaya gelmişti. ‘’ Bu arada adım Aline Matilde Jensen, sizinle tek tek tanışmayacağım. Derse katılımınız ve de ödevlerinizdeki tutumunuz sizi tanımama ve kanaat notunu etkilemeye yetecektir.’’. İyi, en azından ilk dersten yırtamayacağız düşüncesi aklıma geldiğinde hafif bir sırıtsam da çabuk toparladım. Profesör çoktan tahtaya Galsamotu yazmış, anlatmaya başlamıştı bile. ‘’ Yüzgeçleriniz, solungaçlarınız, perdeli elleriniz ve ayaklarınız oluşur. Geçici süre için olan bu değişikliğin süresini ayarlayamazsanız suyun altında boğulabilirsiniz. ‘’ Başını kaçırsam da devamı çorak söküğü gibi beynime kazındı. Profesör anlatacaklarını yaklaşın 7 dakika önce bitirdi ve ilk dersin hatırına ödevini vermeyi ihmal etmedi. O sırada grup yavaştan toplanıyordu ki omzumda bir el hissettim. Gryffindorlu çocuk sanırım beni de çağırıyordu fakat daha yapacak çok işim vardı. Kibarca reddederek kalktım ve kütüphaneye, ödeve doğru yol aldım.
Ödev Puanı: 20
Açıklama:
Gayet iyi bir rpydi, daha iyilerini bekliyorum.
Like a Star @ heaven Puanınız eklendi.

II.Bölme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IV. Bölme
» III.Bölme
» I.Bölme
» II.Bölme
» III.Bölme