Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

V. Sınıflar II. Ders

YazarMesaj
Aline Matilde Jensen
Kaçak
Kaçak
Aline Matilde Jensen

Lakap : Maty

V. Sınıflar II. Ders Empty
MesajKonu: V. Sınıflar II. Ders   V. Sınıflar II. Ders EmptyPtsi Haz. 06, 2011 3:34 pm

Dersin Konusu: Hayalinizdeki Bitki
Dersin Profesörü: Aline Matilde Jensen
Ders Zamanı/Hava Durumu: Günün ikinci dersi, hava rüzgarlı.
Dersin İşlendiği Yer: Geniş bir sera.
Dersin İşlenişi:
Aline elinde parşömen kağıtları ile derslikte öğrencileri beklemektedir. Sıcak gülümsemesiyle gelen her öğrenciye teker teker selam verdikten ve öğrencilerin tam olduğundan emin olduktan sonra parşömenleri teker teker bütün öğrencilerin sırasına dağıtmaktadır. Ve aynı zamanda derste yapılacaklarla ilgili bilgilendirme yapmaktadır;
"Bu uygulamayı altıncı sınıflarda denedim ve gerçekten çok iyi sonuçlarla karşılaştım. Sizden bir bitki yaratmanızı istiyorum. Bu tamamen hayal gücünüze dayalı olacak. Parşömende yazılanları doldurmanız yeterlidir. Açıkcası sizin hayal gücünüzün daha geniş olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz onlar şuan sınava endekslenmiş durumda." Bütün parşömenleri dağıttıktan sonra saatine baktı; " Yarım saatiniz var. Başlayabilirsiniz. Saçmalamak serbest." dedi ve masasına geçip öğrencileri izlemeye başladı. Öğrencileri önlerinde duran parşömenleri doldurmakla meşgulken, yüzünde sevecen bir gülümsemeyle; " Bir noktada takılırsanız yanıma gelebilirsiniz. Kim bilir belki hayalinizdeki bu bitki ileride gerçek olabilir. Eğer tamamlayamazsanız sürenizi son derse kadar uzatabilirim." diyordu ve öğrencilerinin yaptıklarını merak etmeye başlamıştı. Ayağa kalkıp, sıraların önünde dolanmaya başladı. Yarım saat sonra birkaç öğrenci parşömeni teslim edip, dışarı çıkmışlardı. Aline ellerini çırparak; " Evet süreniz bitti." dedi ve hemen hemen herkes parşömenini teslim etmişti. Yalnızca birkaç kişi biraz daha süre istemiş, Aline bunu kabul etmişti. Ardından derslik tamamen boşaldı ve elindeki parşömenleri kitabının arasına koyarak o da dersliği terketti.
- Konu hakkında bilgilendirme:(Parşömende Yazanlar)

Adınız- Soyadınız:
Binanız:
Bitkinizin Adı:
Bitkinin Özellikleri:
Bitkinin Yararları:
Bitkinin Zararları:
Eklemek İstediğiniz Herhangi Bir Nokta:

V. Sınıflar II. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IV. Sınıflar II. Ders