Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II. Sınıfların I. Uçuş Dersi

3 posters
YazarMesaj
Kristen Ellenweor Frank
Şu anda Muggle'sınız. Lütfen rütbe başvurusunda bulununuz.
Kristen Ellenweor Frank

Lakap : Lili, Ellen, Kris, Kre.. vs

II. Sınıfların I. Uçuş Dersi Empty
MesajKonu: II. Sınıfların I. Uçuş Dersi   II. Sınıfların I. Uçuş Dersi EmptyPaz Ağus. 22, 2010 10:13 am

Dersin Konusu: Quidditch Kuralları
Dersin Profesörü: Kristen Ellenweor Frank
Ders Zamanı/Hava
Durumu:
Sabah - Yağmurlu
Dersin İşlendiği Yer: Quiddicth Dersliği
Dersin
Akışı:

~ Öğrenciler sınıfa girdiklerinde Appleby Arrows ve Ballycastle Bats arasındaki rekabet seviyesi fazla bir maçın anlatımı duyarlar. Kristen daha derse gelmemiştir. Öğrencilerin hepsi gelip ders zili çaldığında odasından çıkar. Üzerinde dar, kısa, siyah bir etek ve bu etekle uyum içinde olan bir tşört giymiştir. Üzerine attığı cübbe ise gene siyah renktedir. Ayaklarında ise hafif fakat ayağına çok yakışan bir topuklu ayakkabı giymiştir.
~
Kristen merdivenlerden inerken asasıyla radyonun sesini kısar. Öğrenciler kendilerini maça öyle bir kaptırmışlardır ki, profesörün geldiğini ancak boğazını temizlediğinde anlarlar. Yüzlerindeki şaşkın ifadenin geçmesi için biraz bekleyen Kristen, her şeyin tamamlandığını düşündüğü anda yeni sınıfına ve yeni işine merhaba demek için, konuşmaya başlar.

Uçuş dersine hoşgeldiniz ikinci sınıflar. Ben yeni Uçuş Profesörü, Kristen Ellenweor Frank. Bu yıl dersleri beraber işleyeceğiz. Sizi buraya kapadığım için üzgünüm, fakat ben sizi sahaya salmadan önce kuralların hepsini bilmiş olmanızı istiyorum. Uygulamalı derslere yıl sonuna doğru, ben size öğretmem gereken her şeyi öğrettiğimde geçeceğiz.

Bütün sınıfın ona dikkatle bakarak dinlemesi, Kristen'in tuhafına gitsede, bu duyguyu sevmişti. Öğrencilerin gözlerindeki o merakı, sahaya çıkma, süpürgeye binme isteğini görebiliyordu. Ama onun da kendi kuralları vardı. Ağzından çıkacak kelimeleri bekleyen öğrenciler ise hala bekliyorlardı. Gülümseyerek ve deyim yerindeyse, ağzı kulaklarına gelerek sözlerine devam etti.
    Bugün sizine Quidditch kurallarını anlatacağım. Topları ve oyuncuları size kapsamlı bir şekilde anlatacağım, fakat şimdilik sadece üç kovalayıcı, bir tutucu, iki vurucu ve bir arayıcıdan oluştuğunu bilmeniz yeterli. Üçtop var; Quaffle, Bludger, Snitch. Kurallara geçersek, Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi 1750 yılında kurulduğunda, Quidditch'e şu kuralları getirdi.

Dersi anlatırken bir yandan da öğrenciler arasında dolaşan Kristen, yazı yazılan parşömenlerin hışırtılarını, damlayan mürekkep seslerini en ince ayrıntısına kadar duyabiliyordu. Bu yönü herzaman hoşuna gitmese de, bugün ona ayrı bir mutluluk katmıştı. Öğrencilerin onu takip etmeleri ve her söylediğiyle ilgilenmeleri hoşuna gitsede, eksik bilgi anlatmak hoşuna gitmiyordu. Fakat topları ve kuralları sahada anlatmaya karar vermişti. Bu hem daha eğlenceli, hem de daha öğretici olacaktı. Her ne kadar kendi bilgilerinesahip olsalar da, Quidditch'in kapsamlı bilgilerini öğrenmeleri Kristen
için önemliydi.
    İlk kural ise şuydu;
    Oyun sırasında bir oyuncunun ne kadar yükselebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur, ama yatay olarak sahanın sınır çizgileri dışına çıkılmamalıdır. Eğer bir oyuncu sınır çizgilerini geçerse, Quaffle karşı takıma geçer.
    İki;
    Takım kaptanı hakeme işaret ederek "mola" alabilir. Bir maç sırasında oyuncuların ayaklarının yere değmesine sadece molalarda izin verilir. Maç oniki saatten fazla süredir devam ediyorsa, mola iki saate uzatılabilir. İki saatin ardından sahaya dönemeyen takım, maçı hükmen kaybeder.
    Üç;
    Hakem bir takım aleyhinde penaltı verebilir. Penaltıyı kullanan Kovalayıcı orta saha yuvarlağından sayı alanına doğru uçar. Penaltı kullanılırken rakip takımTutucusu dışında bütün oyuncular geride beklemelidir.
    Dört;
    Quaffle bir oyuncunun elinden kapılabilir, ama bir oyuncu bunu yaparken hiçbir şekilde başka bir oyuncunun vücudunun herhangi bir bölümünden tutmamalıdır.
    Beş;
    Sakatlık halinde oyuncu değişikliği yapılamaz. Oyuncusu sakatlanan takım maça bir kişi eksik devam eder.
    Altı;
    Sahaya asayla çıkılabilir, ama asa hiçbir şekilde rakip takımın oyuncularına, rakip takımın oyuncularının süpürgelerine, hakeme, toplara ya da seyircilere karşı kullanılmaz.
    Yedi ve sonuncu kural ise;
    Bir Quidditch maçının sona ermesi için Snitch'in yakalanması ya da her iki takım kaptanının ortak kararı gerekir.

Bütün sınıfın başları önde yazması Kristen'i mutlu etse de, saati bittiğini gösteriyordu. Şatoda çalan gong sesinin, sahaya kadar gelmemesi yüzünden
sürekli saate bakmak zorunda kalan Kristen asasıyla masasını temizledi. Öğrenciler başlarını kaldırdıklarında Kristen'in gülen yüzüyle karşılaştılar.
    Evet çocuklar, dersimiz bu kadar. Bir sonraki derse kadar bunları unutmamanızı öneririm. Sonraki dersimiz gene bu derslikte,lütfen sahaya çıkmayın. Sınıftan çıkarken lütfen pufları bulduğunuz gibi bırakın. Hepinize iyi akşamlar diyorum, çıkabilirsiniz.

Bütün öğrenciler çıktıktan sonra sandalyesine çöken Kristen, verimli birgün olduğunu düşünüyordu. Oturduğu yerden kalktı, önce sözsüz bir büyüyle odasının kapısını kitledi. Sonrada cübbesini, herzaman ki askıya asıp pelerinini sırtına geçirdi. Derslikten ve küçük binadan çıkarken pelerini her zamanki gibi uçuşuyordu. Gece sert ve soğuk geçecek gibiydi. Ama her şeyden önce hafif rüzgar eşliğinde batan güneşin muhteşemliği ve bütün görkemiyle göle vuran o turuncu ışığı izlemek için, gölün kenarında durdu. Bir kaç saniye sonra, bütün rüyalardan arınıp tekrar yola koyuldu.

Verilen Ödev: Ödev Verilememiştir.

(Bir süre II. sınıfların Uçuş Dersine de ben gireceğim. Ortağım Profesör McCarty, Quiddicth maçlarına hakemlik yapacaktır.)
Savannah Bree Brown
Gryffindor III.Sınıf
Gryffindor III.Sınıf
Savannah Bree Brown

Lakap : Vannah ~

MesajKonu: Geri: II. Sınıfların I. Uçuş Dersi   II. Sınıfların I. Uçuş Dersi EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 3:40 pm

Cama vuran yağmur damlaları ve aptal baykuşların sesleriyle gözlerimi araladım . Başımı pencerenin olduğu tarafa doğru yavaş hareketlerle çevirdim . Yağmur damlaları pencerenin camından süzülüyordu . Oda da ölüm sessizliği hakimdi yataktan doğrulduğumda oda da kimsenin olmadığını fark ettim. Geç kalmıştım , ama hala dersin başladığını sanmıyordum . Bugünkü ilk dersim “Uçuştu” Seçmeli dersimdi ama bir gün Qiudditch takımında oynamak istediğim için önemsediğim bir dersti .Genel olarak Quidditch içeriğini biliyordum . Babam eskiden Rawenclaw Quidditch takımındaymış . Beni de etkileyen buydu zaten . Kendimi yataktan kurtarıp hazırlanmaya koyuldum . Cüppemi sakinlikle giydikten sonra . Saçlarımı toplayıp altın sarısı üzerinde işlemelerin olduğu kurdeleyle sonlandırdım . Tahta kapıyı itip yatakhaneden ayrıldım . Normalde Uçuş dersleri bahçede işlenirdi fakat sanırım II.sınıf olmamızdan dolayı derslikte işleyecektik. Okul Arazisine geldikten sonra Ouidditch dersliğine doğru hızlı adımlarla ilerledim . Yağmurun yağması devam ediyordu ve kendimi ıslanmaktan kurtarmaya çalışıyordum . Sınıfa geldiğimde herkes Appleby Arrows ve Ballycastle Bats arasında ki maçı konuşuyordu . Onları dinlemek için yanlarına gittiğimde Melanea yanıma gelip “ Yine seni uyandıramadım üzgünüm”dedi . Ona önemli olmadığını anlatan bir ifadeyle baktım . Maçın rehavetine kapılıp Profesör Frank’ın sınıfa geldiğini duymamıştım . Birden herkes sustu ve puflarda yerine geçti .
“Uçuş dersine hoş geldiniz II.sınıflar” diyerek konuşmasına başladı . Dönemin ilerleyen günlerine kadar dışarıda uçuş dersi işlemeyeceğimizi söylemesi moralimi bozmuştu çünkü herkes gibi bende süpürgeye binip uçmak istiyordum . Profesör Frank ritmik bir ses tonuyla dersle ilgili notlar aktarıyordu . Herkes onu pür dikkat dinliyordu. Profesör Frank'ın gözlerindeki sevgimi demeliyim bilmiyorum bana güven veriyordu ve bu dersi sevmeme neden oluyordu. Quidditch ile ilgili bir şeyler anlatması herkesi etkiliyordu çünkü eminim ki sınıftaki bir çok kişi buna -bende- dahilim Quidditch takımda olmak için can atıyordu . Profesörün anlattıklarını hızlı bir şekilde not almaya çalışıyordum. Tüy kalemimin çıkardığı sesten rahatsız olsam da bu tip mugglerdan bizi ayıran aksesuarları seviyordum . Mürekkebimin kağıda bıraktığı nokta izleri beynimde tuhaf hikayelerin canlanmasına neden oluyordu ama yinede konsantrasyonumu Profesör Frank’ta yoğunlaştırıyordum . Quidditch kurallarını anlatırken ona eşlik etmek içimden geldi . Biliyordum hepsini bununla ilgili bir çok araştırma yapmıştım ama yinede burası Hogwarts’tı eminim ki bildiğimiz şeylere Profesörlerin anlatacakları yanında bir hiçti.
Büyük bir çan sesiyle dersin bittiğini anladım .Profesör Frankta bizlere seslenebileceği bölgeye doğru ilerleyip
”Evet çocuklar, dersimiz bu kadar. Bir sonraki derse kadar bunları unutmamanızı öneririm. Sonraki dersimiz gene bu derslikte,lütfen sahaya çıkmayın. Sınıftan çıkarken lütfen pufları bulduğunuz gibi bırakın. Hepinize iyi akşamlar diyorum, çıkabilirsiniz.”
Diye seslendi . Sınıftan hızla çıkarken Profesöre dönüp baktım ama o sıralarda çok meşguldü . Sınıftan çıkıp kendimi akan güne bıraktım .

Renklendirme:3 Yazım - Noktalama Kuralı:5 Anlatım:2 Toplam:10+10= 20
(Rpinizde konuyla ilgili herhangi bir noktaya değinmemişsiniz. Ayrıca sadece kendinizde yoğunlaşmışsınız. Sınıfın ortamına daha fazla yer verirseniz rpiniz daha güzel olucaktır. Ayrıca yaptığınız noktalama hataları gözümden kaçmadı. Yazım hatası yoktu ancak noktalama hatası göze çarpıyordu.Ayrıca kullandığınız renkler göz yoruyordu. Daha zıt renkler seçerseniz güzel bir görünüm sağlayacaktır.)

Stepan E. Quin
Seherbaz
Seherbaz

MesajKonu: Geri: II. Sınıfların I. Uçuş Dersi   II. Sınıfların I. Uçuş Dersi EmptyPerş. Eyl. 23, 2010 8:52 pm

Yağmurun cama ‘’çıt, çıt’’ çarpma sesi, ilk ders uyarısında bulundu. Hadi bakalım, kalkma zamanı. Aralık gözlerle görebildiğim kadarıyla yatakhanede kimse kalmamış. Off uyuyakalmışım. Alel acele hazırlanıp asamı da aldıktan sonra hızlı adımlarla merdivenlere yöneldim. Aceleyle havanın yağmurlu olduğunu unutup, üzerime bir şey almamıştım. Aman, bu saatten sonra ne fark eder ki? Su dolu çukurlara bata çıka gittiğimin farkında olmaksızın dersliğe ilerliyordum. Kapının önüne geldiğimde kapı aralık ve içeriden gelen mırıltılar derse geç kaldığımın habercisi oldu. Saçımı yatırıp cüppemi düzelterek içeri girdiğimde ‘’ Evet, süper bir atıştı’’ cümlesini duydum ve tüm gözler üzerime çevrildi. Neyse ki profesör gelmemişti ve mırıltı sınıftakilerden yükseliyordu. Profesör sanki beni beklermişçesine merdivenlerden aşağıya inmeye başladı ve bir anda radyonun sesi kısıldı. Fakat sınıftakiler pür dikkat kendilerini radyoya odaklamış olduklarından profesörü fark etmediler. Hafif bir boğaz temizleme sesiyle profesör, dikkati üzerine çekti ve konuşmaya başladı. Profesör Kristen’ın konuşmasından bu sene geldiğini anlamak pek zor olmadı. Şimdilik kuralları öğreneceğimizi ve sene sonuna doğru süpürgeye bineceğimiz konusuna da değindi. Doğrusu biraz üzüldüm, bana kalsa şimdi süpürgeyle havalardaydım. Profesör Kristen bugünlük sadece kuralları ve Quidditch terimlerini öğreneceğimizden bahsetti. Bunu duyduğumda yanıma bir parşömen parçası almadığıma pişman oldum. Aceleyle çıkarken unutmuştum. Tavırlarımdan birisi anlamış olacak ki arkamdan bir sayfa parşömen ve bir tüy kalem uzattı. O sırada profesörün söylediklerini kaçırsam da kurallara yetiştim ve hemen not etmeye başladım. Tüm bunları yazarken profesör saatine baktı sanırım dersin bitmiş olduğunu fark etti. Küçük bir veda konuşması ve bunlara çalışmamızı tembihledi ve çıkabileceğimizi söyledi. İyice yer yapmış olduğum puftan biraz zorla da olsa kalktım ve guruldayan midemi susturmak için ortak salona yol aldm.

Renklendirme:2 Yazım - Noktalama Kuralı:3 Anlatım:1 Toplam:6+5= 11
[Yazıyı ilk okurken birdne dersleri şaşırıp online ders yazdığınız düşüncesine vardım ancak rpinizi bitirdiniz. Rp'inizde kendi düşüncelerinizden çok çevrenize ve benim anlattığım konuya değinseydiniz puanınz daha yüksek olabilirdi. Daha fazla kendinizle konuşabilirdiniz.]

II. Sınıfların I. Uçuş Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» III. Sınıfların I. Uçuş Dersi
» I. Sınıfların I. Uçuş Dersi
» Uçuş Dersi Not Çizelgesi
» I. Sınıflar (I. Uçuş Dersi)
» IV. Sınıfların I. Dersi