Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

IV.Sınıflar için (ortak) 1. Ders

YazarMesaj
Josefine EiLee Jönsson
Şu anda Muggle'sınız. Lütfen rütbe başvurusunda bulununuz.
Josefine EiLee Jönsson

IV.Sınıflar için (ortak) 1. Ders Empty
MesajKonu: IV.Sınıflar için (ortak) 1. Ders   IV.Sınıflar için (ortak) 1. Ders EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 11:43 am

Dersin Konusu: Mugglelar da Teknoloji
Dersin Profesörü: Josefine EiLee Jönsson
Ders Zamanı/Hava Durumu: Öğleden sonra , Hava yoğun sisli.
Dersin İşlendiği Yer: Muggle Bilimleri Sınıfı
Dersin İşlenişi:
- Konu hakkında bilgilendirme

Hava da çok yoğun bir sis vardı,canımı sıkıyordu.Bu yüzden dersimin başlamasına bir saatten fazla olmasına rağmen sınıfıma gittim.Tam tahmin ettiğim gibi kimseler yoktu.Kapıdan geçmeden önce içerisini süzdüm.Odam da geniş camlar bulunuyordu.Her bir camdan dışarıdaki uçurumlu manzara görünüyor, hava da sis olmasına rağmen aradan ulaşabilen az da olsa etkili güneş ışınları büyük, tahta çerçeveli Muggle yapımı perdelerle uyumlu camlardan süzülüyordu.Sınıfın bir tarafında çok sayıda dolaplar bulunuyordu.Bu dolaplardan çoğunda Mugglelara özgü eşya,aksesuar,kitaplar bulunuyordu.Genç yaşıma rağmen fazla sert biri olmasam da sınıfın kurallarını çiğneyen genç büyücü adaylarına ceza vermekten de geri kalmazdım.

Ders anlatışım Muggle tarzıydı.Sınıfın orta yerinde duvara dayalı büyük bir kara tahta,tahtanın önünde masam bulunuyordu.Öğrencileri daha iyi görebilmek için masamın bulunduğu kısım öğrenci sıralarına orantılı daha yüksekti.İçeri attığım her adım da bu gün giydiğim yüksek ,ince topuklarımdan tak tak sesleri yükseliyordu.Bu ses eşliğinde masama yöneldim elimdeki çantayı yavaşça üzerine bıraktım.Oturmak için sandalyemi çekerken kulakları ağrıtacak bir ses çıktı aldırmadım masama oturdum ve öğrencileri beklemeye başladım.

Çok geçmeden öğrenciler sınıfı doldurmaya başladı.Beni sınıfta gören öğrenciler doğal olarak şaşkın bakışlar atıyordu bende onlara sıcak bir gülümsemeyle karşılık verdim.Herkes yerini aldığında hafif bir öksürükle konuşmaya başladım.

’Bu senenin ilk dersi,diğer seneye göre bu sene Mugglelar hakkında daha kapsamlı bilgi öğreneceksiniz.’’dedim. Sesimin doğal çıkmasını umuyordum.Daha önceki senlerden deneyimli olan öğrencilerden bir kaçı hafifçe kafasını salladı.’’Bu günkü konumuz Mugglelar da teknoloji, bir örnek üzerinden dersi işleyeceğiz.’’Sonra ayağa kalktım masamdaki çantaya uzandım ve içinden bir Notebook çıkarttım çoğu şaşırmış gözlerle bakıyordu, kimiyse hafifçe başını sallayarak daha önceden bilgileri olduğunu ima ediyordu.Her öğrencinin incelemesi için okula birer tane getittirmek isterdim ama okulumuz bu kadar çok Muggle yapımı eşyayı kaldırabilirmiydi bunu göze alamazdım.

‘’Bu elimde gördüğünüz bir Notebook, şuanda Muggle aleminde bilgisayarın en gelişmişi , daha küçük, daha kolay taşınabilir.Bu gün bilgisayarı üç şekilde işleyeceğiz , masa üstü bilgisayar, Laptop, Notebook.’’Dedim bir nefes aldım ve tekrar söze girdim.

’Sizden istediğim Bu sıraya göre bir liste yapmanız ilk zamandan bu zamana kadar Mugglelar ne tür gelişmeler kaydetmiş.Şimdi hemen bir kağıt kalem çıkartın ve bu istediğim listeyi benim için tamamlayın.Süreniz 15 dakika, Bu bir ödev değil çocuklar sizden yapmanızı istediğim bir şey , ödevinizi ders bitiminde açıklayacağım.’’Dedim.Masama oturdum.

Kısa bir süre geçtikten sonra öğrenciler kağıt kalemlerini çıkartı yazmaya başladılar.

Bir süre sessizce onları seyrederek, kimilerinin uzun uzun düşündüğünü kimlerinin bu işe aşikar olduklarını gördüm. ''Süreniz dolmak üzere haydi son cümlerleriniz yazınız.Ödeviniz bu günkü dersten Mugglelar hakkında ne öğrendiniz?, Masama kağıtlarınızı bırakıp çıkabilirsiniz.''Dedim.Öğrenciler tek tek kağıtlarını masama bıraktılar ve çıktılar.

- Ayrıntı ve püf noktalar:
Muggleların zaman geçtikçe daha çok ilerleme kaydettiği.
Verilen Ödev:Bu günkü derste ne öğrendiniz?
Dersin Akışı: ( Derste her hangi bir olumsuz şey oldu mu, ders nasıl geçti? )
Ders gayet sağlıklı geçti.

Not: Ders hakkında fazla bilgi vermedim.Kendi hayal gücünüzü ölçmek istiyorum,Ödev yapan öğrenciler Pm ile ödevleri gönderecekler.

IV.Sınıflar için (ortak) 1. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası