Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

V. Sınıflar İlk Ders

YazarMesaj
Adelaide Silimauré
Mitoloji Profesörü
Mitoloji Profesörü
Adelaide Silimauré

V. Sınıflar İlk Ders Empty
MesajKonu: V. Sınıflar İlk Ders   V. Sınıflar İlk Ders EmptyCuma Ara. 23, 2011 11:11 pm

· Arenanın girişinde bir kemer vardır. Bu kemerden geçen her öğrenci kendini zifiri karanlık bir yerde bulur. Burayı bir piramit gibi düşünün, alabildiğince gizemli. Bu gizemli yerde tek başınıza yaşamak ister misiniz? Yoksa güneşi tekrardan görmeye var mısınız? Cevabınız eve ise beni takip edin.
Asalarınız yanınızda ama yapabildiğiniz tek büyü Lumos. Başka herhangi bir büyü denemeyiniz, başarısız olursunuz.
· Her birinizin cebinde bir parşömen kâğıdı var. Bu buraya nasıl geldi diye düşünmeyin, kemerden geçerken cebinize konuldu sihirli bir şekilde.
· Eğer aranızda devam etmek istemeyen olursa en güçlü ışığı yaysın ortaya, o zaman oradan kurtulursunuz.
· Bu yerde yalnız değilsiniz. Karşınızda Lethifold, Hippocampus ve Quintaped vardır. Bilmeceleri çözmekte ne kadar gecikirseniz bu yaratıklar size o kadar yaklaşacaktır. Ayrıca her yanlış cevabınızda biraz daha yaklaşacaklar. Her soruya en fazla 7 tane cevap hakkınız vardır. Bunu boş yere kullanmayınız.
· Parşömenlerde yazan bilmeceleri çözmeye başlasanız iyi edersiniz, her bilmecenin çözümü sizin için bir kapı demek. Bilmecenin cevabı duvarlarda gizli. Mesela bilmeceyi çözdünüz ve cevabı güneş buldunuz, duvarlarda bir güneş simgesi aramaya başlayabilirsiniz. Simgeyi bulduğunuz ve dokunduğunuz an size bir geçit açılacaktır. Ama bu sadece size görünür. Arkadaşlarını yalnız bırakmak zorundasın.
· Toplamda beş bilmece vardır. Her birini doğru bilen oyunu tamamlar.
· Bilmecelerin cevapları hiçbir şekilde rplerde bulunmayacak. Eğer bulunursa rpniz geçersiz sayılır. Cevapları bana bildireceksiniz.

İşte Bilmeceleriniz;

· Toprağın kokusu evrene yayıldığında dağların arasından gözlerine bir ışıltı yayılır. Yıldız gibidir o ay gibidir, ama daha parlak ve daha renklidir.
· Âşıksan orada bulunmadan aşkı anlayamazsın. Suyundan içemezsin belki ama bir dilek tutmadan gidemezsin
· Seni yanıltmak için hazırda bekler. Onda gördüklerin her zaman gerçekler. Gözlerinin arkasındaki düşünceleri beklerler.
· Var mı beni içinizde tanıyan. Yaşanmadan çözülmeyen sır benim. Kalmasa da şöhretimi duymayan. Kimliğimi tarif etmek zor benim.
Sınıf başkanı olmak gerekmez onu görmek için, yolunun düşmesi gerek onu bulmak için, dikkat etmelisin sırlarını sormak için, kırar seni acımaz okulunu korumak için.
· Dizilmiştir sıra sıra, rengi koyulaşmıştır basılmaktan, nereye gideceğini bilmeden, dolaşır Hogwarts'ta.

V. Sınıflar İlk Ders
1 sayfadaki 1 sayfası