Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

https://discord.gg/QCRdw8xVE8
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Narcîa.

+6
Aquamarine Dieudonné
Markov Panas
Violet Bewerwill
Elyon Vogue
Claudius D. Dieudonné
Narcîa 'Pephredo' Văduva
10 posters
YazarMesaj
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Lakap : Narcissa.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Narcîa.   Narcîa. EmptyPtsi Kas. 21, 2011 2:31 am

Aslında lejant açıp, yeterince bilgi verdikten sonra kurgu arayışına geçmek istiyordum fakat kurgulara göre aklımdaki hikayeyi biraz değiştirebilirim diye düşündüm. Bu esneklik daha rahat kurgu bulmamızı sağlar. Şimdi Narcîa hakkında kabaca bilgi vereyim.
21 yaşında. Aslen Romen. Sihirsel soyunun bozuk olmasından dolayı ne sihir dünyasında ne de evinde huzura erişebiliyor. Babası öldükten sonra bir süre üvey annesiyle yaşıyor. Bu arada üvey babasının tacizine uğruyor. Evinde bir kofti bulundurmaktan utanan üvey anne bunun yalan olduğunu bahane edip evden atıyor. Sihir dünyasında işlevsiz kanı yüzünden barınamıyor ve en sonunda sihir dünyasının yeni eskort kızı oluyor. Pephredo O'nun sahne ismi denebilir. Fakat elbetteki O'nu diğerlerinden ayıran bir özelliklik var. Şehvetli dediğimiz ablalarımızdan değil. Fazla optimist bir karakteri var ve bu anlamda masumiyeti yüzüne yansımış diyebiliriz. Dans etmeyi çok seviyor, her şeye rağmen insanları çok seviyor. Küstüğü tek şey bir zamanlar dua ettiği Tanrı. Kitap okumaya olan aşkından dolayı belli bir kültürü, dünya görüşü var. Müşterileriyle dostlarıymış gibi sohbet ediyor. Sohbet edilebilme özelliği sayesinde çevrede bayaa tutuyor. Yatak odalarından çıkıp insanların koluna girip gezdiriliyor. O dönemde Yvain ve kardeşi Jean-Dorian ile tanışıyor. Zengin bir aileden geliyorlar ve bir anlamda onu bu hayattan çıkarıyorlar. Fakat şuan kurgunun Dorian ile Yvain kardeşlerin hayatına giriş kısmından devam ettiriyoruz.
Aslında aradığım çok özel bir şey yok. Bunu sizin kurgularınızla zenginleştireceğiz. Sadece yatak rpsi yazmayı düşünmüyorum. Bunun nedeni bunun yanlış olduğunu düşünmem ya da bu tarz rpleri yazmaktan rahatsız olmam değil. Aksine çok iyi yazan üyelere hayranlık besliyorum. Fakat işin duygusal yönüyle ilgilenmek, Pephredo'yu kurguda biraz ilerletmek istiyorum.
Kurgu yapmak isteyenler kurgu görüşlerini yazsınlar, beraber geliştiririz. (:
Claudius D. Dieudonné
SFL
SFL
Claudius D. Dieudonné

Lakap : Darcy.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPtsi Kas. 21, 2011 9:33 am

Sybil Asher Alhombrea demiş ki:

Şimdi benim karakterim annesinden fahişeliği devam ettirmiş birisi. Hayatında pek çok kadın olmuş, hepsine seni seviyorum demiş ama altın cadı diye seslendiği bir kadına delicesine bağlanarak ellerini kadınların üzerinden çekmiş. Yani ondan ayrılana dek bir süre her şeye ara vermiş. Ancak kurtadam olduğu sene Mavi Ay çılgınlığını yaşadığı sırada ondan ayrılmak zorunda kalmış ama onu hiç unutamamış. Bir süre Muggle'lar arasında boksör olarak ün salmış ardından Fransa, İtalya Kahire gibi yerleri dolaşarak kendisine yandaş aramış ve bugün kü Kraliçe'yi -Kurt'ların lideri- devirmek için Londra'ya geri dönmüş.
Sybil koruyucu birisi olduğundan ötürü sahiplendiği kişileri korumak için elinden geleni yapar. Eğer şu Yvian'ı bulma düşüncesinde değilsen, Sybil o Yvian olabilir. Sonuçta mühim olan kaliteli rp yapmak ve fark ettim ki en iyi kötüye giden ilişkileri yazabiliyorum.

Headon Dieudonné demiş ki:

Headon en acınası karakterim herhalde. Her ne kadar bir Fransız asilzadesi, koca bir soyun lideri, WW Konsey Üyesi, başarılı bir büyücü olsa da aşk hayatı boyunca üç kere ihanete uğramış. İlk eşi çocuklarını öldürmeye kalkmış, ikinci eşi savaş planlarını ZAY'a sızdırmış, son eşi olacak kişi ise ZAY'a mensup birisi olduğundan ötürü bütün aile dostlarıyla birlikte Loire Vadisi'nde yapılacak nikah töreninin basılmasını sağlamış ve Dieudonné ailesinin çoğu üyesi orada öldürülmüş. Headon bundan sonra biraz bocalamış; aileden, büyücülükten ve buna benzer geçmişi hatırlatacak her şeyden uzak kalarak ruhunu yamamaya çalışmış lakin başaramamış. Slytherin mezunu bir karakter olarak Safkanlara önem verse de seninle işte tam bu bocalama döneminde tanışmış olabilir, ya da sen güzel bir kızsındır bu da ilgi çekici bir erkek bu yüzden kofti olduğuna aldırmaksızın sadece dudakta kalacak bir ilişkileri olmuş olabilir ya da Headon kofti olduğunu aldırmaksızın seninle dost olmuş, hoş sohbetler etmiş, sevgili kadar yakın olmasanız da iki dostluktan daha çok pekişmiş bir ilişkiniz olabilir.

Ehe, çok konuştum evet.
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPtsi Kas. 21, 2011 7:38 pm

> Şöyle başlayım söze. Yvain 'nin de annesi fahişeydi, güzel bir rastlantı oldu. Benim için NPC bir Yvain'dense gerçek bir Sybil çok daha iyi olur. Benim için uygundur yani.
Jean ile de kurgu yapmamız gerek bu bakımdan. Eski kurguya göre ikisi kardeşler. Aynı anneden değil elbette. Eğer senin kurgunu zedelemeyecekse bu ufak pürüzü devam ettirmeyi tercih ederim.
Jean için kısaca bilgi vereyim. Annesi tarafından sinir krizi esnasında küvette boğulmaya çalışmış. Oksijen yetersizliğinden dolayı kötürüm kalmış. Hala da sakat. İçe kapanık bir çocuk. Resim yapıyor ve baba parası yiyor. Eski kurguya göre Yvain ile araları açık. Pek birbirleriyle konuşmuyorlar. Yvain O'na kızgın çünkü burada yayılıp yatarken kendisi zor bir hayat geçirdi. Narcîa ile aranızda geçenlerin farkında ama umursamıyor. Kötürümlü çocuğu parası için sevmeyen, hiçbir zaman aşk ile de sevmeyen fakat terk de etmeyen kızın varlığı kendisine yetiyor. Görmezden geliyor her şeyi bla bla bla...
Şimdi, eski kurguyu anlattım ama senin isteğine göre şekillendiririz. İsteklerini söylemen yeterli. (:

> Pephredo'ya geldiğinde ön yargılarıyla galmiştir. Senin soyundakiler ancak fahişe olur diye düşünür. Hatta içtiği içki bunu söylerken asilzadelerin çocuk yaşta öğrendiği görgüyü unutturur. Fakat "Sen fahişesin." dediğinde "Evet." diyip ona gülümseyen bir kadın görür karşısında. Biraz küstahtır ama her şeyden mutluluk duyar. O odada o mesleği yaparken bile bu değişmez. Karakterin her şeyi bırakırakacakken, nefrete kapılacakken açık bir kapı gösterir. Birlikte olurlar ve geri kalan zamanı gülerek, konuşarak geçirirler. O günden sonra gündüz de görüşmeye başlarlar. Bla bla Razz
Elyon Vogue
Şu anda Muggle'sınız. Lütfen rütbe başvurusunda bulununuz.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyÇarş. Kas. 23, 2011 12:39 am

artık kurgu şeysi şeyettirebiliriz.
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyÇarş. Kas. 23, 2011 11:21 am

Bana karakterini söyle sana nasıl bir kurgu çıkacağını söyleyim :>
Violet Bewerwill
Violet Bewerwill

Lakap : Valk.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPerş. Ara. 01, 2011 5:26 pm

Karakter kurgum için de Valkyrie'nin mesleğine yönelik bir dost arıyordum! Sanırım o sen olabilirsin. Valkyrie'de eskort bir kız. Narcia'nın eskortluk yaptığı binada tanışmış olabilirler. Valk aşırı derecede soğuk ve aksi bir olmasına karşın Narcia ile bir şekilde dost,arkadaş olmuş olabilir. Ardından Narcia, Jean-Dorian ile birlikte olup eskortluğu bırakınca aralarına soğuk rüzgarlar girmiş olabilir. Valk, genelevde kendisi daha huzursuz ve yanlız bir ortamda bulmuştur Narcia'nın işi bırakmasıyla. Rp'ler ile de ilerletebiliriz. Dorian ve Yvain kardeşlerin senin hayatına giriş noktasında başladığına göre...
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPerş. Ara. 01, 2011 10:04 pm

Olur. Aynı meslekte olduğum bir üye harika oldu (: Narcia fazla optimist, soğuk tavırlar samimiyetle yaklaşmasına hiç engel olmuyor ve bu ısrarcı çabalarıyla karşısındakinin gönlünü kazanıyor :3
Violet Bewerwill
Violet Bewerwill

Lakap : Valk.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyCuma Ara. 02, 2011 3:14 pm

Peki o zaman. Bunlar güzel anlaşırlar o zaman Very Happy
Markov Panas

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPaz Ara. 18, 2011 7:06 pm

Şimdi. Açık konuşmak gerekirse Mabelle F. Ryder, Pimente C. Dioica, Andrey Fortuna, Vinifera Nyanya ve Alexandra Vyacheslav karakterlerimle pek bir şey bulamadım. Mabelle F. Ryder ve Alexandra Vyacheslav vampir, bundan dolayı pek bir yere koyamadım sanırım. Vinifera Nyanya mekan sahibesi. Onun mekanında bir şeyler içmiş olabilirsin. Bilemedim. Pimente C. Dioica ve Andrey Fortuna öğrenci zaten. Onları geçelim asdf.

Markov Panas ile kitaplar konusunda uzun sohbetler yapabilirsiniz diye düşünüyorum ben. İşte kitapları inceler, kitaplar hakkında yorumlarda bulunabilirler. Fakat sihirsel soyun bozuk olduğundan dolayı Panas ailesi oğullarının seninle takılmasını istemeyebilir. (Sihirsel soya takık bir aile çünkü Panas ailesi.) Fakat Markov her şeye rağmen seninle görüşmeye devam eder vesaire.
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPaz Ara. 18, 2011 7:24 pm

O zaman şöyle diyelim mi,
Kitapçıda karşılaşırlar. Narcia, bir kitap hakkında bilgi edinmek için arkasını okurken, Markov koltuğunun altında aynı kitabı taşımaktadır. Narcia kitap hakkındaki düşüncelerini öğrenmek ister ve O'nu kahve içmeye davet eder. Bu bir iki kez tekrar eder ve Markov O'nu kitaplarını göztermek için evine davet eder. Fakat annesi ve babası Narcia'nın mesleğini ve soyunu bildikleri için bu duruma tepki gösterirler Devamı dediğin gibi devam eder Very Happy
Markov Panas

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPaz Ara. 18, 2011 7:55 pm

Uyar bana efenim. ^^ Aynen öyle yapalım. Hatta en kısa zamanda bir repeye imza atalım diye düşünmekteyim.
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPaz Ara. 18, 2011 10:21 pm

Evet, çok hoş olur. Şimdi birisine sözüm var. O rp gerçekleştikten sonra seninle yaparız olur mu (:
Aquamarine Dieudonné
Aquamarine Dieudonné

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPaz Ara. 25, 2011 7:02 pm

Selamlarr Very Happy Şimdikk ben senin bu karakterini zaten hep çok sevmişimdir böyle bir yazıp yazmamak arasında gidip geldikten sonra evet efendim yazmaya karar verdim Very Happy Şimdik, herşeye rağmen yaşamayı sevmek tarzı bir şeyler var bu karakterinde ve bu şahsen benim çok hoşuma gitti, Aqua'nında hoşuna gidecektir Very Happy Efendim şimdi bu karakterim şifacı olduğundan dolayı alışığım yaralanma Rp'lerine öyle başlayalım. Eskortluğunu yaptığı büyücülerden biri buna haşin davranmıştır, buna zarar vermeye çalışmıştır Aqua'da Narcy'i bir yerlerde bulmuştur ve tedavisini edip evine kadar götürüp ilgilenmiştir bir güzel. Onu kesinlikle yargılamaz hatta çok iyi arkadaş olabileceklerinin düşüncesindeyim. Lakin şöyle bir ayrıntı eklemek istedim; Marin Headon'un nişanlısı. O, senin onunla birlikte olduğunu bilmez ama sen onunla nişanlandığını öğrenince Marin'in bunu ona söyleyip söylememek konusunda ikileme düşersin, belki Aqua'yı kendinden uzaklaştırmaya çalışırsın falan. Ama Aqua çok yapışkandır bu yüzden seni bırakmaz, en sonunda söylemek zorunda kalırsın? Aqua'nın vereceği tepki: Eee bu mu yani? olur Very Happy Şaka değil cidden çok takacağını düşünmüyorum dostluğunuza zarar vermez ama üzülür olaylar olaylar. Ne dersin sana uyar mı acaba ? Very Happy
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPtsi Ara. 26, 2011 5:06 pm

Aslında aklıma bir kurgu geldi, tabii sen de onaylarsan.
Bu kurguya göre olay Jean-Dorian karakterimi de içine alıyor.
Sara Krghia bir Wigtown Wanderer. Onunla yapacağımız rpde bir arkadaşıyla Narcissa'ya işkence yapacaklar. Fakat Sara ile Dorian arasında eski bir dostluk var ve bu yüzden Narcissa'yı tanıyınca Dorian'a götürecek. Dorian kötürüm olduğu için tek başına hastaneye götürme şansı yok. Sara da seherbazlara yakalanmadan Narcia'yı oraya ulaştıramaz.
İşte bu sırada sen ve Dorian eski bir arkadaşlığa, geçmişe sahip olduğunuz için senden yardım ister. Sen de yasal olmadığı halde gelip gizlice tedavi edersin. Kendine geldiğinde Narcia sana teşekkür etmek ister ve görüşmeye başlarsınız.
Aquamarine Dieudonné
Aquamarine Dieudonné

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPtsi Ara. 26, 2011 5:15 pm

Tabii bana uyar, Marin zaten birilerini iyileştirmek için her bir haltı yemeye hazırdır Very Happy Dorian ile nereden tanıştıklarını Rp sırasında -yapacaksak yani- ya da birlikte kararlaştırırız, sonraki ilişkide az önce belirttiğim gibi yürüyecek sanırım o zaman tamamdır zevkli bir kurgu oldu ^^
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyPtsi Ara. 26, 2011 5:23 pm

Rp yaparız tabii. Şu sıralar finallerim var. Damla ile yapacağımız rp bile çok ağır ilerleyecek fakat bu rp bittiğinde Dorian ve Narcia karakterimle birlikte kurguyu rpye dökeriz. O zamana kadar düşünelim, Dorian ile nasıl tanıştığınızı bulalım. Belki çocukluk arkadaşı olabilirler.
Bence de çok eğlenceli, tamamlayıcı oldu (:
Tristan O'Meara
Tristan O'Meara

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptySalı Ara. 27, 2011 11:08 am

Sybill ile kugumu tam oturtmadım henüz ama yakın dost olacaklar. Muhtemelen Sybill'in İtalya ziyaretinden edindiği bir dost. Karakterimi tanıtacak olursam. Eskiden güçlü ve asil bir aileye mensuptu. Fakat babasının ölümünden sonra otoritesini kullanarak onun yasalarını deldi ve bir muggle kızına aşık oldu. Bu da ailenin en büyük sırrının ortaya çıkmasına neden oldu. Hepsi birer kurtadamdı. Sevdiği kızın abisi melez düşmanı ırkçı büyücülerle de anlaşarak bir saldırı başlattı. Önceleri Eduado mükemmel bir şekilde savunmayı sürdürüyordu ancak bir gece sevdiği kadın karnında kızıyla birlikte kaçınca bir nevi aklını yitirerek kendini vahşiliğine bıraktı. Önüne geleni parçalayan yokeden korkutucu bir varlığa dönüştü. "Karındeşen" olarak anılmaya başladı. Sonradan kızının da kurt kanı taşıdığını öğrenmesiyle kendine çeki düzen vermek için çaba sarfetti. Kızının ilk dönüşümünden sonra da onu yanına alacak ve babalığı tanıyacağı garip bir dönem başlayacak hayatında.

Kurguya gelince... Kalbi soğuk kişilerin bile kalbine girebilen biri olduğuna göre ona -kardeşinin de yapmaya çalıştığı gibi- insan tarafını ortaya çıkarması için yardımcı olabilirsin. Yanındayken bazı geceler sadece dizine bir çocuk gibi uzanıp öylece duracak, bazı gecelerse konuşmak isteyecektir. İnsanlara, kadınlara öfkesini sana dile getirebilir. Zamanla sen onu içkiyle geçirdiği dakikalardan uzaklaştırıp insan içine çıkarmaya başlarsın. Kızıyla ilişkilerinde vs insanları iyi tanıdığın için senin görüşünü alıyor olabilir.
Coralie De'Lamoi
Coralie De'Lamoi

Lakap : C., Lie, Moi.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyÇarş. Ara. 28, 2011 6:09 pm

Sub'un sihirsel soyu bozuk olmasa da melez ve bu nedenle oldukça eziliyordu ve okulu bıraktı. Şimdi on dokuz yaşında. Aranızda üç yaş var. Sub'la benziyor kişilikleriniz biraz. Ki ailede 'lanetli' olarak nitelendiriliyor Sub'da. Çünkü fazla asosyal ve oldukça soğuk birisi. Soydan atılıyor gibi bir şeyler oluyor. Neyse arkadaş değil de belki arada bir takılıyor ve sohbet ediyor olabilirler. Sub'ta bir kitap kurdu, belki bir kitapçıda karşılaşmış olabilirler ya da Sub kitap okurken sana çarpmış falan olabilir. Ordan sonra bir yere gidip konuşmuşlardır falan.
Freja Feodora Lloyd
SFL
SFL
Freja Feodora Lloyd

Lakap : Buz Kraliçesi.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyÇarş. Ara. 28, 2011 8:48 pm

Damlamazsam gözüm açık gidecek yemin ediyorum. Benim bir sürü bir sürü karakterim var ama nasıl bir kurgu oluştururuz da Pephredo ile birbirlerine bağlarız bilemedim. Ama yetişkinleri sayayım sana;
Letya Lucrezia - PKF Sahibesi.
Rebecca Wildbite - St. Mungo Baş Şifacısı & Kurtkadın.
Almora Brown - Raining Blood Barmeidi & Vampir.
Esmeralda Krghia - Yakı Mahzeni Sahibesi & Wanderer.
Lethe Labelle - Wanderer & Yarı kurt.
Sasha Schwartz - Dolandırıcı.
Letizia Montez - Esrar Dairesi Çalışanı.
Desdemona - Nemesis Sahibesi & Necromancer.
Bu kadardı sanırım yetişkinler eheh. Sen bunlardan hangisini uygun bulursan özel mesajdan detaylı bir kurgu belirleyebiliriz kişiliklerini anlatırsam diye düşündüm ama kötü mü ettim bilemediim. ^^
Narcîa 'Pephredo' Văduva
Cadı
Cadı
Narcîa 'Pephredo' Văduva

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyC.tesi Ara. 31, 2011 2:56 am

Eduardo. Aslında senin anlattıklarının haricinde ekleyip, değiştirmek istediğim bir şey yok. Kurgu Narcia'nın karakteriyle oldukça örtüşüyor. (:

Substância Darnel. Ya da sihirsel soyunun bozuk olması nedeniyle, tanıdık biri Narcia'yı itekler ve yere düşürür. Sende konuşmalara kulak misafiri olduğun için gelip yardımcı olursun. Bir yerde oturur kahve içersiniz. Elinde gördüğü bir kitaptan konu açılır vs. Uygun mudur (:

Hemen bakıyorum karakterlerine Ecem Very Happy
Olympia Beauvais
Olympia Beauvais

Lakap : Olymp.

Narcîa. Empty
MesajKonu: Geri: Narcîa.   Narcîa. EmptyC.tesi Ara. 31, 2011 2:03 pm

Substância benim karakterim, acayip üşendim girmeye. Uygundur tabii ki (:

Narcîa.
1 sayfadaki 1 sayfası